EVAKUACIJA V VRTCU in obisk GASILSKEGA DOMA

IUIUIUIU… Se je zaslišalo po vrtcu v ponedeljek, 16.5.2022. Imeli smo dan nenapovedane evakuacije. Prav vsi otroci , vzgojiteljice, kuharice in hišnik smo se rešili pravilno in  pravočasno. Otroci so bili zelo pogumni, nekaj malih nadobudnežev pa je tudi potočilo solzico.

Tudi gasilci so hitro prišli in nas pohvalili. Povedali so nam nekaj pomembnih informacij, kaj storiti, če bi zares prišlo do požara, nato pa so nas povabili v gasilski dom.

Tam so se otroci preizkusili v gašenju majhne lesene zadimljene hiške, iz katere so morali rešiti medvedka. Iz hiške se je močno kadilo in otroci so bili zares zelo pogumni, ker so si upali notri in poiskati, ter rešiti malega medvedka. Pravi gasilci!

Preizkusili so se tudi v ciljanju z vodnim curkom. En otrok je črpal vodo v cevi (brentača), drugi pa je ciljal plastenko.

Otroci so neizmerno uživali…. In komaj čakamo naslednje leto. Hmmmmm, le kaj nam bodo dobri gasilci pripravili?

Napisala: Renata Treven