V nedeljo, 12.11. 2023, smo bili otroci in vzgojiteljice Vijolične skupine vabljeni na sodelovanje, na Karitasovo prireditev z naslovom “Upanje za vse”. Preizkusili smo se v vlogi zborčka na čisto pravem odru, v Domu krajanov v Rovtah. Zapeli smo čudovito pesem Stena Vilarja z naslovom “Pridi, podaj roko”, na kitari pa nas je spremljala Tina Istenič.

Otroci so prvič stali na tako velikem odru in pred tako velikim številom občinstva. Komaj so čakali, da nastopijo pred občinstvom in pokažejo kaj znajo. Zelo je pomembno, da prvi nastop ohranijo v lepem spominu. Bili so izjemno pogumni, saj stati pred množico ljudi in nastopati ni enostavno.

Nekaj vtisov otrok:

“Na odru je bilo ful velik luči, nič nisem videl”,

“Vauuu, vsi so nas prišli gledat”,

“A ste slišali kok so nam ploskal?”.

Vse te izjave in še ostale, ki jih nisem zapisala, nam povedo, da so otroci imeli zares pozitivno izkušnjo in da so bili ponosni nase.

Napisala: Renata Treven