V Rovtah že nekaj časa vladajo zimske razmere – temperature so se spustile pod ničlo, sneg je pobelil pokrajino. Razmere so naravnost fantastične za ustanovitev drsalne šole. Tega se je v igrici domislil petelin, ki je s svojimi kokoškami ustanovil Petelinjo drsalno šolo. Petelin in kokoši, ki so jih igrale vzgojiteljice iz enote Rovte, so s svojimi poskusi drsanja dodobra nasmejale občinstvo, vse od najmlajših pa do najstarejših.

Igrica je bila del dogodka Otvoritev veselega decembra v Rovtah, ki smo ga otvorili 4.12.2023. Pred igrico so otroci in starši ob pomoči gasilcev in športnega društva Rovte izdelali bakle, s katerimi so se sprehodili skozi vas. Vsi sodelujoči smo z veseljem opazovali lučke, ki so zasvetile v otroških očeh in svetlobo bakel, ki so naredile vas Rovte še bolj čarobno.